Ważne informacje

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2020/2021, informujemy, że 1 września, zgodnie z zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, pełne grupy przedszkolaków mogą wrócić do codziennych zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Nadmieniamy jednak, że w związku z ciągle panującą sytuacją, związaną z COVID-19, w trosce o zdrowie nas wszystkich, zmienia się organizacja pracy przedszkola. Rodzice będą proszeni o pozostawianie dzieci pod opieką nauczyciela tuż przed wejściem do holu. W trakcie pobytu dziecka w przedszkolu drzwi wejściowe będą zamknięte. Przy odbiorze dziecka rodzic dzwoniąc dzwonkiem sygnalizuje swoje przybycie, a nauczyciel oddaje pociechę pod jego opiekę. Bardzo prosimy też o napisanie oświadczeń (do druku poniżej ) oraz przekazanie ich nauczycielowi w pierwszym dniu września.

Informujemy, że zebrania grupowe, przewidywane corocznie na dzień 1 września, nie odbędą się. Wyjątkiem będzie zebranie z rodzicami dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola (3-latki oraz dzieci, które dołączą do poszczególnych grup wiekowych). Informacja o terminie spotkania wkrótce na naszej stronie. Wszelkie informacje o formalnościach związanych z pobytem dziecka w przedszkolu będą przekazywane, w porozumieniu z Panią Dyrektor, na stronie internetowej przedszkola.

Pamiętajmy aby dzieci nie zabierały ze sobą z domu zabawek oraz napojów. W każdej sali przedszkolnej zapewniamy bowiem swobodny dostęp do wody mineralnej, a indywidualne kubeczki, z których dzieci korzystają, będą regularnie wyparzane.Uczulamy aby nie przyprowadzać do przedszkola dzieci przeziębionych (z katarem lub kaszlem)

Pamiętajmy wszyscy o higienie rąk oraz zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Procedura bezpieczeństwa na terenie Publicznego Przedszkola nr 6 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, znajduje się na stronie internetowej przedszkola w zakładce Dla rodziców z dnia 07.05.2020 r.

Do wydruku:

Oświadczenie o zapoznaniu się z procedurą bezpieczeństwa

Zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka

W razie zmiany sytuacji rodzinnej, związanej z koniecznością kwarantanny lub izolacji któregoś z członków rodziny prosimy o niezwłoczne poinformowanie dyrektora przedszkola lub nauczyciela danej grupy.

W przedszkolu odizolowane jest miejsce dla dziecka u którego wystąpi gorączka. Rodzic będzie zobowiązany do niezwłocznego odebrania dziecka z przedszkola.

W związku z wystąpieniem sytuacji w której konieczny będzie niezwłoczny kontakt z obojgiem rodziców prosimy o uaktualnienie zmienionych numerów telefonów komórkowych.