Historia

Przedszkole zostało wybudowane przez Zakłady Przemysłowe "Komuna Paryska" i oddane do użytku 1 września 1953 roku wraz z pełnym umeblowaniem. Kierownictwo placówki powierzono Pani Irenie Zych. Lokal przedszkola - to cztery sale zajęć, hol z szatnią i umywalnią. Uruchomiono trzy oddziały; jedną z sal przeznaczono na salę zabaw. Wiosną 1954 roku teren wokół przedszkola został wyrównany, posiano trawę i posadzono kwiaty. W kolejnych latach posadzono krzewy ozdobne i drzewa. Przez pierwsze lata warunki materialne placówki były zadowalające, gdyż władze Zakładów Przemysłowych ''Komuna Paryska" dbało, aby przedszkole wyglądało ładnie, by nie brakowało funduszy na zakup sprzętu, zabawek i pomocy dydaktycznych. Od 1961 roku przedszkole zaczęło borykać się z trudnościami materialnymi. W październiku 1964 roku został utworzony czwarty oddział; niestety brakowało środków na jego wyposażenie. Mimo kłopotów finansowych nauczycielki przystąpiły do konkursu na najlepiej wykonane pomoce do zajęć dydaktycznych, w którym zdobyły II miejsce, a w nagrodę placówka wzbogaciła się o aparat radiowy "Światowid".

Od kwietnia 1992 roku do chwili obecnej przedszkolem kieruje mgr Katarzyna Chybalska. Kieruje nim z powodzeniem, racjonalnie unowocześniając budynek wewnątrz,   a  także na placu przedszkolnym. Dziś budynek przedszkolny jest odnowiony, w holu mamy nowe szafki na buty i ubrania dla dzieci oraz nową podłogę. Większość  sal dla poszczególnych grup wygląda naprawdę pięknie z nowoczesnymi kolorowymi mebelkami i kącikami zainteresowań.

Codziennie dopisujemy nowe karty historii naszego przedszkola. Chcemy je zapisywać jak najlepiej i najpełniej. Stawiamy na jakość i profesjonalizm, których celem jest wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie go do podjęcia nauki w szkole. Stwarzamy dzieciom optymalne warunki do rozwijania ich zdolności i zainteresowań. Wszystko to odbywa się w atmosferze przyjaznej, bezpiecznej i twórczej gdzie ważne są sprawy najmłodszych, troska o radość i uśmiech dziecka. Dużą rangę i znaczenia ma dla nas współpraca z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym, a także wzajemne koleżeńskie zrozumienie i zaufanie. Dumą naszego przedszkola jest pani Dyrektor, która swym uporem i determinacją w dążeniu do unowocześniania placówki buduje jej wzorowy wizerunek oraz pozytywnie motywuje personel do podejmowania nowych wyzwań. To dzięki niej przedszkole stało się placówką bardzo nowoczesną, z nowoczesnym wyposażeniem na miarę XXI wieku i na miarę możliwości. Jesteśmy dumni, że rozwój naszego przedszkola dokonuje się w sposób harmonijny. Naszym sukcesem jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna ,kreatywna, twórcza i niezwykle ciepła postawa nauczycielek tworzących warunki do radosnych przeżyć i działań dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu i wytrwałości udało nam się przez te długie lata stworzyć własną tradycję -nadaliśmy przedszkolu imię, utworzyliśmy jego hymn, prowadzimy kronikę z której można wyczytać kawałek historii, mamy gazetkę przedszkolną . Organizujemy wiele przedsięwzięć w postaci wystaw, konkursów oraz uroczystości wynikających nie tylko z kalendarium życia przedszkola. We wszystkich tych inicjatywach osiągamy czołowe miejsca i uznanie w środowisku lokalnym. Cieszy nas to, że wychowankowie, których przez lata istnienia placówki przewinęło się bardzo wiele, przyprowadzają tu już własne dzieci. Dumą tego miejsca są też inni ludzie :personel obsługowy i pracownicy administracyjni, którzy oddali przedszkolu swoje serce i entuzjazm. Dzięki nim tworzymy klimat wzajemnej życzliwości i współpracy. Czasy się zmieniają staramy się cały czas podążać za zmianami zachodzącymi w naszym społeczeństwie tak, aby stawić czoła problemom współczesności. Jedno się nie zmieni , przedszkole nr 6 nie było    i nie będzie nigdy miejscem czy instytucją ale zawsze zwartą społecznością.

Zapraszamy, warto nas odwiedzać!