Rekrutacja

Harmonogram rekrutacji dzieci do Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku w roku szkolnym 2020/2021

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola

Oświadczenie o zatrudnieniu/studiach

1.Na podstawie Zarządzenia nr 09/2020 Prezydenta Miasta Radomsko z dnia 13 stycznia 2020 r.Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku informuje, że przeprowadza się rekrutację kandydatów do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 według następującego harmonogramu:

1) w terminie od 03.02.2020 r. do 07.02.2020 r. rodzice lub prawni opiekunowie dzieci przyjętych do naszego przedszkola w poprzednich latach składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Radomsku.

2) w terminie od 17.02.2020 r. do 13.03.2020 r. rodzice (prawni opiekunowie) składają prawidłowo wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Wniosek może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole. Rodzice określają kolejność wybranych publicznych przedszkoli od najbardziej do najmniej preferowanych.

3) Do Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy Miasta Radomsko.

W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1. a) wielodzietność rodziny kandydata
  2. b) niepełnosprawność kandydata
  3. c) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  4. d) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
  5. e) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  6. f) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
  7. g) objęcie kandydata pieczą zastępczą

Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów wymienionych w ppkt a)-g), a wymienione we wniosku o przyjęcie dziecka.

4) Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę niżej wymienione kryteria:

LpKryteriumWartość kryterium w punktach
1.

Dziecko rodziców/opiekunów prawnych, którzy pracują / studiują w systemie dziennym:

- w przypadku jednego pracującego/studiującego rodzica/opiekuna prawnego

- w przypadku dwojga pracujących/studiujących rodziców/opiekunów prawnych

5/10
2.Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza i będzie w roku, na który przeprowadzona jest rekrutacja, uczęszczać do danego przedszkola5
3.Dziecko zamieszkujące w odległości do 3 km od placówki5
4.Zadeklarowanie przez rodziców dziecka korzystania przez niego z oferty przedszkola – za każdą rozpoczętą godzinę ponad podstawę programową1
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania25

5) w terminie 16.03.2020 r. - 20.03.2020 r. postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku, która:

• ustala wyniki postępowania rekrutacyjnego i 25.03.2020 r. podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • ustala i w dniu 02.04.2020 r. podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

2. Procedury odwoławcze:

2) uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata lub prawnego opiekuna z wnioskiem.

3) rodzic kandydata może wnieść do dyrektora Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

4) Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku służy skarga do sądu administracyjnego.

3. Termin postępowania uzupełniającego – 11.05.2020 r. – 20.05.2020 r.

4. W dniach 23.06.2020 - 25.06.2020 w godzinach 8.00-15.00. będą podpisywane umowy pobytu dziecka w przedszkolu, na rok szkolny 2020/2021. Umowę podpisują oboje rodzice.