"Świat za sto lat"

Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego proponujemy,  aby  dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.

Zadanie konkursowe brzmi:

"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
    2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
    3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
    (dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
    4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
    5. Wysłać pracę i formularz na adres: sercekapsuly@tworzymykrakow.org
    4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
    Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.
    Terminy:
    Na prace czekamy do 30 kwietnia.
    Jakie muszą być warunki techniczne prac?
    •    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
    i/lub
    •    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

W dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział blisko 4 000 dzieci i przeszło 1 000 szkół z całej Polski.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".
Na zdjęciu poniżej mogą Państwo zobaczyć jak wyglądać będzie Ogólnopolska Kapsuła Czasu oraz obejrzeć galerię kilku wybranych dzieł akcji.
Regulaminformularz zgłoszeniowy i  informację gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej (lub dzienniku elektronicznym) znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji "Serce Kapsuły Czasu".