KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Gimnastyka korekcyjna. Zestaw ćwiczeń 2

Drogie dzieciaki, jeśli się nudzicie, to proszę poćwiczcie razem z mamą lub tatą.

Zapraszam.

Zestaw ćwiczeń korekcyjnych - przeciw skoliozie (skrzywienie boczne kręgosłupa)

Do ćwiczeń potrzebne nam będą: krzesło, piłka, kij od szczotki, koc,stół, piórko lub wacik.

Przeznaczony dla dzieci 4-letnich, 5-letnich i 6- letnich.

  1. Stanie tyłem przed taboretem, krzesłem. Ramiona w górę- wdech- siad na taboret. Skłon tułowia w przód. Ramiona w dół- powolny wydech. Powrót do pozycji pierwszej.
  2. Leżenie przodem, unoszenie ramion z „kijem od szczotki” w górę. Ułożenie kija na karku; wytrzymać i powrót do leżenia przodem. Podczas ćwiczenia nogi lekko uniesione w górę, palce obciągnięte, pośladki ściągnięte, wzrok skierowany na podłogę.
  3. Klęk podparty(dłonie skierowane palcami do wewnątrz)- wdech. Ugiąć ręce w łokciach, unieść prostą nogę w górę, palce obciągnięte- wydech. Powrót do pozycji wyjściowej, zmiana nogi.
  4. Leżenie przodem na stole, ramiona trzymają za krawędź stołu z boku. Unoszenie nóg z piłką między stopami- nie wyżej niż do poziomu stołu. Ułożenie stóp w zależności od ich budowy. Koc podłożony pod miednicą dziecka.
  5. Pozycja wypoczynkowa. Leżenie tyłem, nogi ugięte w kolanach, stopy oparte o podłoże. Ramiona ułożone pod głową, łokcie przylegają do podłoża. Ułożenie ciała w osi.
  6. Siad ugięty. Nogi ułożone pod brzegiem szafy( kanapy), ramiona ugięte w łokciach (w przybliżeniu kąt prosty). Opady tułowia w tył. Nogi może przytrzymywać również druga osoba.
  7. Siad klęczny. Ramiona ugięte w łokciach(kąt prosty). Skłon w przód, dalekie wysunięcie ramion po podłożu, głowa schowana między ramionami. Powrót do siadu klęcznego.
  8. Marsz po mieszkaniu, dmuchanie nad głową piórka, „wacika”.
  9. Siad prosty. Skręt tułowia w tył, ułożenie dłoni za sobą na podłożu.

Przejście do podporu przodem (ciało wsparte na prostych ramionach i czubkach palców stóp). Powrót do pozycji wyjściowej przez ponowny skręt tułowia. Ćwicz raz przez prawe ramię, raz przez lewe ramię.

 

Możecie zmieniać kolejność ćwiczeń według upodobań.

Te ćwiczenia będą fajną zabawą i jednocześnie zadbają o plecy dzieciaków.

Trzymajcie się prosto!